İrem Havle (Kurucu ve Editör)

20161020_200937İrem Havle Antakya’da doğmuş ve lisenin sonuna kadar eğitimine burada devam etmiştir.  Kendini bildi bileli içinde olan öğrenme sevgisi ve insanı anlama tutkusu onu şu an okumakta olduğu Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne getirmiştir. Temel bilimlere olan ilgisi zaman içinde biyoloji ve sonrasında sinirbilim olarak özelleşmiş ve bu ilgi alanını mesleki olarak ortaya koyabilmek için psikolojiyi seçmiştir. Alt alan olarak nöropsikoloji, bilişsel ve deneysel psikoloji ile ilgilenmektedir.

Ulusal bir kongrede ilk poster sunumu deneyimi Feyza Kübra Özalper ile yaptığı “Sinestezi ve Sinirbilimsel Temelleri” adlı çalışmasıdır. Kongre ve seminerlere önem vermekte ve katılmaktadır.

Popüler bilim yazıları yazarak hem insanları bilgilendirmek hem de kendini geliştirmek amacındadır. Hayatındaki her aktiviteyi amatörce fakat sevgiyle yapmaktadır. Yüzmek ve bisiklet sürmek en sevdiği sporlardır.

Hayatı anlamanın insanı anlamak ve insanı sevmek olduğuna inanır. Bu amaçla kendine öğrenmeyi ve öğretmeyi ilke edinmiştir.