3. Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumu

3. Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumu

Bugün yüzlerce hastalık kök hücre ile ilgili klinik araştırmalar ve uygulama çalışmalarıyla ilerleme kaydetmektedir. Bunlar içinde en fazla diyabet, kalp hastalıkları, işitme kaybı, körlük tabloları, Parkinson, Alzheimer, romatizmal hastalıklar ve kanser gibi hastalıklarda çalışmalar yapılmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Kök Hücre Öğrenci Kulübü (İÜKÖK) olarak hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve sizlere bu gelişmeleri aktarmak amacıyla her yıl düzenli olarak yurt içinden ve yurt dışından değerli hocalarımızı davet ediyor ve sizlerle bir araya getiriyoruz. Geçtiğimiz yıl ikincisini düzenlediğimiz Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumumuzu 1200’e yakın katılımcımız ile birlikte gerçekleştirdik. Bu yıl uluslararası formatta üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Kök Hücre ve Uygulamaları Sempozyumuna Türk Hemofili Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Zülfikar, Kök Hücre ve Hücresel Tedaviler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tunç Akkoç ve alanında çok sayıda başarılar edinmiş saygın bilim insanları da bizlerle birlikte olacak!

Son sürat ilerleyen bilimin hızına yetişmek ve İÜKÖK ailesiyle birlikte dopdolu iki gün geçirmek isterseniz 28-29 Nisan tarihlerinde sizleri bekliyor olacağız!

Bilgi paylaştıkça çoğalır 🙂 Arkadaşlarınla paylaşmak ister misin?
0

Çağlayan Taybaş

Özgeçmişimle ilgili çok geri dönüş aldığım için burayı daha samimi havada yazıyorum. (İnsanlar burayı okuyormuş) Türkiye'nin tarım şehirlerinden Karacabey/Bursa'da dünyaya geldim. İlköğretim ve liseyi orada okudum. Bir ara Bursa Erkek Lisesi maceram da var. Üniversitede İzmir Yüksek Teknoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü kazandım. Hayatımdaki en kritik viraj sanırım buydu. Şu an Roche'a bağlı olarak Koç Üniversitesi ve Cerrahpaşa hastanelerinde klinik araştırma koordinatörüyüm. Ayrıca İstanbul Üniversitesi'nde ekonomi (açık öğretim) okuyorum. Lisans hayatım boyunca İYTE, Sabancı Üniversitesi ve Dresden Teknoloji Enstitüsü'nün seçkin laboratuvarlarında çok değerli hocalarla çalıştım. Katıldığım kongrelerde 6 poster sunumu, 1 sözlü sunum yapıp ve lisansın son yılında "Gündelik Hayata Sinirbilimsel Yaklaşımlar" adlı kitabımı yayınladım. Sadece PCR, SDS-Page bilmenin pek faydası olmayacağını erken farkettiğimden kendimi farklı alanlarda geliştirdim. Programlama konusunda özel ders aldım, staj yaptım. Bilim yazarlığına giriştim. Photoshop, web tasarımı öğrendim. 2.5 sene ney eğitimi aldım. Okulda satranç kulübüne üye oldum. Piyon düz gider/çapraz yer ile başladık, çok yol katettik. Satranç hayata bakışımı değiştirdi. Almanca, Japonca öğrenmeye çalıştım. Almancayı hâlâ öğrenmeye çalışıyorum. Hepsi çok işime yaradı. Mezun olduktan sonra askere gitmeden önce sinirbilim.org'u kurdum. Şu an iş hayatım çok yoğun olduğu için eskisi gibi yazamıyorum. Yine iyi idare ettiğimizi düşünüyorum. Bana herhangi bir soru sormak isteyen varsa c.taybas@gmail.com'a mail atabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.