tarafından eklendi tarafından eklendi

Erkekler Seks İle İlgili Ne Düşünüyor, Nasıl Hissediyor?

Erkekler Seks İle İlgili Ne Düşünüyor, Nasıl Hissediyor

İlişki, cinsel istek, arzu gibi konularda hep kadınlar merak edilir, onlar konuşulur. Yüzyıllar boyunca kadınların anlaşılamayacağı, ne istediklerinin bilinemeyeceği gibi sözler söylenmiştir. Hep kadınları konuşuyoruz ama erkekler seks konusunda neler hissediyor, bu konuya nasıl bakıyor hiç merak ettiniz mi? Erkeklerin hamilelik derdi yok. Kadınlar kadar toplumsal baskı da görmüyorlar. Hâl böyle olunca herkes erkeklerin cinsel ilişki konusunda daha rahat olduğunu düşünüyor. Erkekler seks konusunda ne düşünüyor, nasıl hissediyor biraz bakalım.

Erkekler Seks Konusunda Rahattır

Kadınların sekse nasıl yaklaştığıyla ilgili yazımızda seksin kadın beyninde başladığını yazmıştık. Erkeklerde bu biraz daha aşağılara iniyor. Seks vücutta başlıyor. Erkeklerin cinsel istekleri çok daha fiziksel bir şekilde kendini belli ediyor. Vücutlarında dolaşan testosteron seli ufak bir dokunuşta bile vücudu uyarmaya yetiyor. Eşlerini veya sevgililerini çıplak bir şekilde görmek onları cinsel bir şekilde uyarabiliyor. Testosteron değişimlerinin yoğun yaşandığı ergenlik çağlarında neler olduğunu siz düşünün.

İleri Okuma: Kadınlar Seksle İlgili Ne Düşünüyor, Nasıl Hissediyor?

Erkeklerin hepsi sekse aynı şekilde bakmazlar. Kimisi için bu doldurulması gereken bir boşluktur, kimisi için bir açlık. Bazı erkekler seksi bir ilişkinin parçası olarak görürler. Ortalama bir erkek için cinsel ilişkiye girme arzusu çikolata istemek gibi bir şeydir. Tatmin olmayı, mutlu olmayı, doymayı hedefler. Birçok erkek tek bir partnerle yetinmez. Bunun evrimsel yönlerinin olduğu da tartışılıyor.

Seks Enerji Verir

Seks, erkeklere enerji verir. Cinselliği yaşamak, cinsel hormonların kanda yoğun bir şekilde akması erkeklerin kendilerini heyecanlı hissetmelerini sağlar. Testosteron, adrenalin, oksitosin gibi hormonlar yatakta daha zinde hissetmelerine neden olur. Erkekler seks yaptıkları zaman günlük hayatın monotonluğundan kurtulmuş gibi hisseder. Stresli bir günün ardından cinsel ilişkiye girmek onların fantezi dünyalarını süsler.

İleri Okuma: Testosteron Nedir?

Heyecanlandırır

Erkekler için seks en heyecan verici deneyimlerden biridir. Erkek, orgazmın doruğuna ulaşıp boşalana kadar çok keyif alır ve heyecan duyar. Zevk alması kadınlardan çok daha kolay olduğu için vücudu tam bir zevk alma makinesi gibidir. Basit dokunuşlar ve penisinin uyarılması kalbinin hızlı hızlı atması ve terlemesi için yeterlidir. Erkekler seks konusunda çok daha rahat oldukları için zihinleri herhangi bir engelle karşılaşmaz. Ona cinselliği çağrıştıracak bir eşya, resim veya bir gülücük bile heyecanlanmasını sağlayabilir.

Aşkın Somut Hali

Erkeklerin partnerlerinin zevk aldığı zamanlar seksin en tatmin edici olduğu anlardır. Partnerlerini her daim memnun etmek isterler. Eşine veya sevgilisine aşık erkekler seks yapmayı aşklarını ifade etme şekli olarak görebilir. Cinsel ilişkiyi nasıl daha iyi hâle getirebileceklerini düşünürler. Çiftler birbirini daha iyi tanıdıkça aralarındaki çekim de artacaktır. Erkekler sevgili olarak partnerlerini memnun etmek için ellerinden geleni yapmaya çalışır. Seksten sonra erkekler kendilerini dünyanın sorunlarından uzaklaşmış hisseder. Partnerlerinin kollarına güvenli bir liman bulmuşçasına girerler. Bağlanma, güven, sevgi, tutku… Cinsellik bütün bunların bir birleşimidir.

İleri Okuma: Seksle Aşk Arasındaki İlişki

Hazırlayan: Çağlayan Taybaş

Kaynak

https://www.psychologytoday.com/blog/married-and-still-doing-it/201708/how-men-really-feel-about-sex


Çağlayan Taybaş

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunuyum. Şu an klinik araştırma sektöründe çalışıyorum. Bilimsel araştırmaların yanında başlıca hobilerim satranç, bisiklet sürmek, pilates ve latin dansları oldu. Mezun olduktan sonra askere gitmeden önce sinirbilim.org'u kurdum. Şu an iş ve özel hayatım çok yoğun olduğu için eskisi gibi yazamıyorum. Bana herhangi bir soru sormak isteyen varsa c.taybas@gmail.com'a mail atabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.