İnfografikler

Et mi Balık mı?

Et mi Balık mı?

Gurmelerin dünyasındaki büyük tartışmalardan biri: Et mi Balık mı? Siz hangisini tercih edersiniz, hangisini daha çok seversiniz?

Hem kırmızı et hem de balık doğru miktarlarda tüketildiğinde sağlığa çok faydalı yiyeceklerdir. Bu yiyecekleri tüketmek aynı zamanda çok gereklidir. Kırmızı etteki demir ve kreatini başka yiyeceklerden kolay kolay karşılayamazsınız. Aynı şekilde balık da bazı yağ asitleri ve çeşitli moleküller için eşsiz bir yiyecektir. Bu infografiğimizde et ve balık karşılaştırmasını yaptık ve hangi yiyecek nelere iyi geliyor yazdık.

Hazırlayan: Çağlayan Taybaş


Çağlayan Taybaş

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunuyum. Şu an klinik araştırma sektöründe çalışıyorum.Bilimsel araştırmaların yanında başlıca hobilerim satranç, bisiklet sürmek, pilates ve latin dansları oldu.Mezun olduktan sonra askere gitmeden önce sinirbilim.org'u kurdum. Şu an iş ve özel hayatım çok yoğun olduğu için eskisi gibi yazamıyorum. Bana herhangi bir soru sormak isteyen varsa c.taybas@gmail.com'a mail atabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir