tarafından eklendi tarafından eklendi

Günde Bir Elma – Dr. Joe Schwarcz

Günde Bir Elma

Dr. Joe Schwarcz Günde Bir Elma kitabıyla beslenme ile ilgili bütün düşüncelerinizi sorgulamayı garanti ediyor. Doğanın içine dalıp tıpkı bir Sherlock Holmes gibi bütün bitkilerin gizemlerini bulup çıkartıyor. Üstelik bütün bunları yaparken tarafsız kalmayı da başarıyor. Ne ilaç endüstrisini yerden yere vuruyor ne de tamamen aktivist bir yaklaşım sergiliyor. Bir bilim insanından bekleneni yapıyor; sadece eldeki verilere dayanarak yiyeceklerin ve kimyasal bileşenlerin olası yarar ver zararlarını dile getiriyor. Kitap muazzam bir literatür taramasının sonucunda yazılmış. Merak ettiğim pek çok sorunun cevabını ve fazlasını Günde Bir Elma kitabında buldum diyebilirim.

Brezilya’nın kuzeyindeki Belem şehrinde neden hiç Alzheimer hastalığı görülmez?

Yararlı ve zararlı kolesterol bilmecesini nasıl çözeriz?

Plastiklerden yiyeceklere karışan maddeler, mikrodalgada yemek pişirme, Monosodyum Glutamatın (MSG) etkileri ve günlük hayatta karşımıza çıkan pek çok konu Dr. Schwarcz tarafından ele alınmış.

 

Hazırlayan: Çağlayan Taybaş

Yazar: Joe Schwarcz
Çevirmen: Rana Alpöz
Yayınevi : NTV
Sayfa Sayısı: 295
Baskı Yılı: 2013

Çağlayan Taybaş

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunuyum. Şu an klinik araştırma sektöründe çalışıyorum. Bilimsel araştırmaların yanında başlıca hobilerim satranç, bisiklet sürmek, pilates ve latin dansları oldu. Mezun olduktan sonra askere gitmeden önce sinirbilim.org'u kurdum. Şu an iş ve özel hayatım çok yoğun olduğu için eskisi gibi yazamıyorum. Bana herhangi bir soru sormak isteyen varsa c.taybas@gmail.com'a mail atabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.