Kendime Düşünceler – Marcus Aurelius

Kendime Düşünceler - Marcus Aurelius

Geriye dönüp Marcus Aurelius’la sohbet etmek ister miydiniz? Mesela onun öğretilerini ondan dinleseydiniz? Marcus Aurelius’un Kendime Düşünceler kitabını okuduktan sonra belki bu aşama sizi biraz korkuturdu ama ama sonuçta o bir Roma İmparatoru.

İyi olmak, ölüm, görevler- sorumluluklar, özgürlük gibi tanımları ele aldığı bu kitapta Aurelius, size bu anahtar kelimelere yeni anlamlar yüklemenizi sağlayacak.

 

Hazırlayan: İrem Yakışıklı

Yazar: Marcus Aurelius
Çevirmen: Furkan Akderin
Sayfa Sayısı:136
Yayınevi: Say Yayınları
Baskı Yılı: 2016

İrem Yakışıklı

Merhaba! Ben İrem Yakışıklı. Diyetisyenim. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra kendi üniversitemde yüksek lisansa başladım; hala devam ediyorum. Anadolu Üniversitesi’nde ‘Yaşlı Bakımı’ bölümü (açık öğretim) okuyorum. Beslenme ve diyet alanı dışında, psikoloji, nörolojik hastalıklar – özellikle Alzheimer ve Parkinson Hastalığı, beyin – bağırsak aksı, sürdürülebilir beslenme gibi ana konular üzerinde yoğunlaşsam da bunlar dışında birçok farklı konuda yazılar okuyorum. Danışanlarıma bakarken, bir yandan da Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel diyetisyen dergisi Dytmag’de yazı işleri sorumlusu olarak çalışıyorum. Diyetisyen Nihal Tunçer’in 2015’de diyetisyenlere sunduğu bu hizmete ben de 2018’den beri destek veriyorum. Kitap okumayı seviyorum. İtalyanca öğrenmeye çalışıyorum. Bunlar dışında, edebiyatı, felsefeyi, sanatı ve müziği elimden geldiğince hayatıma dâhil etmeye çalışıyorum; kendi mesleğimle çaprazlamayı seviyorum. Beslenme ile ilgili yazılarımı, instagram’da @nutrydp hesabında, Hollanda’daki bir arkadaşımla beraber paylaşıyorum. - Danışmanlık & her türlü soru veya bilgi için; iremyak@gmail.com - Dytmag hakkında bilgi almak için; diyetisyenmagazindergisi@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir