Kendini Arayan İnsan – Rollo May

Kendini Arayan İnsan

Özgürlük, sorumluluklar, cesaret, içsel bütünlük ve belki en önemlisi olan sevgi kavramlarını irdeleyen yazar, belki de aslında bizim için en önemli şeyi gösteriyor; harekete geçmeyi. Hayallerimiz ve duygularımızla beraber, içsel özgürlüğümüze yürümemizi.  Çünkü “İnsanın cesaretinin gelişimine en büyük engel kendi kuvveti içinde yer almayan bir hayat biçimini benimsemek zorunda kalmasıdır.”

Ayrıca birçok ünlü düşünürün de kavramlarla ilgili düşüncelerini paylaştığı Kendini Arayan İnsan kitabını, varoluş sıkıntısı çeken herkesin okuması gerektiğini düşünüyorum.

 

Hazırlayan: İrem Yakışıklı

Yazar: Rollo May
Çevirmen: Kerem Işık
Yayınevi : Okuyan Us
Sayfa Sayısı: 272
Baskı Yılı: 2013

İrem Yakışıklı

Merhaba! Ben İrem Yakışıklı. Diyetisyenim. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra kendi üniversitemde yüksek lisansa başladım; hala devam ediyorum. Anadolu Üniversitesi’nde ‘Yaşlı Bakımı’ bölümü (açık öğretim) okuyorum. Beslenme ve diyet alanı dışında, psikoloji, nörolojik hastalıklar – özellikle Alzheimer ve Parkinson Hastalığı, beyin – bağırsak aksı, sürdürülebilir beslenme gibi ana konular üzerinde yoğunlaşsam da bunlar dışında birçok farklı konuda yazılar okuyorum. Danışanlarıma bakarken, bir yandan da Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel diyetisyen dergisi Dytmag’de yazı işleri sorumlusu olarak çalışıyorum. Diyetisyen Nihal Tunçer’in 2015’de diyetisyenlere sunduğu bu hizmete ben de 2018’den beri destek veriyorum. Kitap okumayı seviyorum. İtalyanca öğrenmeye çalışıyorum. Bunlar dışında, edebiyatı, felsefeyi, sanatı ve müziği elimden geldiğince hayatıma dâhil etmeye çalışıyorum; kendi mesleğimle çaprazlamayı seviyorum. Beslenme ile ilgili yazılarımı, instagram’da @nutrydp hesabında, Hollanda’daki bir arkadaşımla beraber paylaşıyorum. - Danışmanlık & her türlü soru veya bilgi için; iremyak@gmail.com - Dytmag hakkında bilgi almak için; diyetisyenmagazindergisi@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir