Okumak, Yazmak ve Yaşamak Üzerine – Schopenhauer

Okumak, Yazmak ve Yaşamak Üzerine - Schopenhauer

Schopenhauer Okumak, Yazmak ve Yaşamak Üzerine adlı kitabında mutluluktaki en temel 2 sorunun can sıkıntısı ve ıstırap oluşundan bahsediyor. Ayrıca bunu yenmede bizim için en önemli unsurların okumak, yazmak ve bunların bizi ittiği düşünceler olduğunu belirtmiştir.

Peki daha ne diye duruyoruz? Kendi kendimize yarattığımız hüzün bulutundan çıkış için önümüzdeki kitap bizim için ilaç olabilir.

İyi okumalar 🙂

 

Hazırlayan: İrem Yakışıklı

Yazar: Arthur Schopenhauer
Çevirmen: Ahmet Aydoğan
Sayfa Sayısı: 144
Yayınevi: Say Yayınları
Baskı Yılı: 2015

İrem Yakışıklı

Merhaba! Ben İrem Yakışıklı. Diyetisyenim. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra kendi üniversitemde yüksek lisansa başladım; hala devam ediyorum. Anadolu Üniversitesi’nde ‘Yaşlı Bakımı’ bölümü (açık öğretim) okuyorum. Beslenme ve diyet alanı dışında, psikoloji, nörolojik hastalıklar – özellikle Alzheimer ve Parkinson Hastalığı, beyin – bağırsak aksı, sürdürülebilir beslenme gibi ana konular üzerinde yoğunlaşsam da bunlar dışında birçok farklı konuda yazılar okuyorum. Danışanlarıma bakarken, bir yandan da Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel diyetisyen dergisi Dytmag’de yazı işleri sorumlusu olarak çalışıyorum. Diyetisyen Nihal Tunçer’in 2015’de diyetisyenlere sunduğu bu hizmete ben de 2018’den beri destek veriyorum. Kitap okumayı seviyorum. İtalyanca öğrenmeye çalışıyorum. Bunlar dışında, edebiyatı, felsefeyi, sanatı ve müziği elimden geldiğince hayatıma dâhil etmeye çalışıyorum; kendi mesleğimle çaprazlamayı seviyorum. Beslenme ile ilgili yazılarımı, instagram’da @nutrydp hesabında, Hollanda’daki bir arkadaşımla beraber paylaşıyorum. - Danışmanlık & her türlü soru veya bilgi için; iremyak@gmail.com - Dytmag hakkında bilgi almak için; diyetisyenmagazindergisi@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir