Paris, Texas

Paris, Texas

Paris, Texas filmi Travis adında hafızasını kaybetmiş ve son 4 yılını hatırlamayan bir adamın öyküsünü anlatıyor. Aynı yıllarda ortadan kaybolur, karısını ve çocuğunu ise yalnız bırakmıştır. Travis çölde dolaşırken bulunduktan sonra kardeşi Walt onunla buluşmak için Teksas’a gelir ve bunca yıl boyunca kardeşinin nerede olduğunu bulmaya çalışır.

Biraz sessizlikten sonra Travis Walt’a son 4 yılla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını söyler. Ancak zaman içinde anılarının bazıları farklı uyaranlara bağlı olarak geri gelmeye başlar. Bunlardan bir tanesi ise ailesi ve onu hatırlamayan oğluyla çekindiği 8 mm filmdir. Travis gibi eşi Jane de ortadan kaybolmuştur ve oğulları Hunter tek başına kalmıştır. Travis oğluna kavuştuktan sonra aralarındaki iletişimin düzelmesi hiç kolay olmaz. Daha sonra da Jane’i bulmak için yollara düşerler. Yıllar önce bir aileyken çektikleri 8 mm filmlerde kocası ve küçük çocuğuyla kameraya neşeyle poz veren Jane neden kaçmıştır?

Hazırlayan: Çağlayan Taybaş

IMDB Puan: 7.9/10

Yönetmen: Wim Wenders

Senaryo: L.M. Kit Carson, Sam Shepard

Yapım: 1984

Ülke: Almanya, İngiltere

Tür: Dram

Oyuncu Rol
Harry Dean Stanton
Travis Henderson
Sam Berry
Gas Station Attendant
Bernhard Wicki
Doctor Ulmer
Dean Stockwell
Walt Henderson
Aurore Clément
Anne Henderson (as Aurore Clement)
Claresie Mobley
Car Rental Clerk
Hunter Carson
Hunter Henderson

Çağlayan Taybaş

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunuyum. Şu an PRA Health Sciences şirketinde Johnson & Johnson'a bağlı olarak kilnik araştırma asistanı olarak çalışıyorum. Lisans hayatım boyunca laboratuvarın yanında bilim yazarlığı, programlama, ney ve satranç ile uğraştım. Şu an latin danslarına çok ağırlık verdim. Mezun olduktan sonra askere gitmeden önce sinirbilim.org'u kurdum. Şu an iş hayatım çok yoğun olduğu için eskisi gibi yazamıyorum. Yine iyi idare ettiğimizi düşünüyorum. Bana herhangi bir soru sormak isteyen varsa c.taybas@gmail.com'a mail atabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.