Siyaset ve İnsan – Prof. Dr. Nuri Bilgin

Siyaset ve İnsan - Nuri Bilgin

O, Türkiye’nin en ünlü sosyal psikologlarından biriydi. Ege Üniversitesi’nde çalışan Prof. Dr. Nuri Bilgin’i 2015 yılında kaybettik. Yayınladığı eserler ise hâlâ ders olarak okutuluyor. Nuri Bilgin’in Siyaset ve İnsan kitabı yayınladığı makalelerin birleştirilmesiyle oluşmuş. Yıllarca dergilerde ve çeşitli basın organlarında yazdığı yazıları derleyip, güncel fikirleriyle 2004 yılında yayınlamıştır.  Siyaset ve İnsan kitabında Nuri hoca Türkiye’nin geçmişinin ve bugününün analizini çok iyi yapıyor.

Türk siyaseti nereden nereye geldi?

Türk halkı cumhuriyetin kuruluşundan bu yana nasıl bir dönüşüm geçirdi?

İnsanların siyasi görüşleri nasıl şekillenir?

Nuri Bilgin bu ve bunun gibi pek çok sorunun cevabını veriyor ve politik insan kavramını derinlemesine irdeliyor. Bu kitabı okumanızı şiddetle öneririm. Hem siyaset hem de insan psikolojisiyle ilgili çok şey öğreneceksiniz.

 

Hazırlayan: Çağlayan Taybaş

Yazar: Nuri Bilgin
Sayfa Sayısı: 290
Yayınevi: Bağlam Yayınları
Baskı Yılı: 2004

Çağlayan Taybaş

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunuyum. Şu an Johnson & Johnson'da klinik araştırma asistanı olarak çalışıyorum. Lisans hayatım boyunca laboratuvarın yanında bilim yazarlığı, programlama, ney ve satranç ile uğraştım. Şu an latin danslarına çok ağırlık verdim. Mezun olduktan sonra askere gitmeden önce sinirbilim.org'u kurdum. Şu an iş hayatım çok yoğun olduğu için eskisi gibi yazamıyorum. Yine iyi idare ettiğimizi düşünüyorum. Bana herhangi bir soru sormak isteyen varsa c.taybas@gmail.com'a mail atabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.