tarafından eklendi tarafından eklendi

The Theory of Everything – Her Şeyin Teorisi

The Theory of Everything

The Theory of Everything filmi ünlü fizikçi ve kozmolog Stephen Hawking’in hayatını ve onun bilinmeyen nörodejeneratif hastalığının gelişimini anlatıyor. Film Jane Hawking’in yaşadığı zorluklar ve Stephen Hawking’in etkileyici bilimsel çalışmaları üzerine odaklanıyor. Filmde Hawking’in ALS hastalığı ile ilgili çok fazla bilgi verilmemesine rağmen film akıcılığını kaybetmiyor.

ALS, amiyotrofik lateral skleroz, beyinde ve omurilikteki nöronlara saldıran bir nörodejeneratif rahatsızlıktır. Hawking’te ALS’nin belirtileri 20’li yaşlarında başlar ve doktora göründüğünde kendisine 2 yıllık ömrü kaldığı söylenir. Bu belirtilerden bazıları hareket kabiliyetinde azalma ve kas kontrolünün zayıflamasıdır çünkü beyindeki motor nöronlar ölmeye başlar. Stephen Hawking o zaman hiçbir tedavi imkanı bulunmayan ALS hastalığına rağmen bugün hala yaşamaktadır.

IMDB Puan: 7.8/10

Yönetmen: James Marsh

Senaryo: Anthony McCarten, Jane Hawking

Yapım: 2014

Ülke: İngiltere

Tür: Biyografi, Dram, Romantik

Süre: 123 dakika

Oyuncu Rol
Eddie Redmayne
Stephen Hawking
Felicity Jones
Jane Hawking

Hazırlayan: Çağlayan Taybaş


Çağlayan Taybaş

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunuyum. Şu an klinik araştırma sektöründe çalışıyorum. Bilimsel araştırmaların yanında başlıca hobilerim satranç, bisiklet sürmek, pilates ve latin dansları oldu. Mezun olduktan sonra askere gitmeden önce sinirbilim.org'u kurdum. Şu an iş ve özel hayatım çok yoğun olduğu için eskisi gibi yazamıyorum. Bana herhangi bir soru sormak isteyen varsa c.taybas@gmail.com'a mail atabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.