İşten ve Yaşamdan Zevk Almanın Yolları – Dale Carnegie

Dale Carnegie etkili söz söyleme sanatları konusunda uzmanlaşmış, bu konuyla ilişkili olarak kendi enstitüsünü kurmuş Amerikalı yazardır. Bu kitabı dışında ‘Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı’ kitabı da yazarın en bilinen kitabı diyebiliriz.

Carnegie, iş yaşamında karşımıza çıkabilecek olan sorunları teker teker, biyografilerle ilişkilendirerek bizlere aktarıyor. Bu atıflar sayesinde, örnekler ve durumlar çok daha akılda kalıcı hale gelmiş oluyor aslında. Kendinizi keşfetmek, kendimiz olmak, çalışma alışkanlıkları, insanlarla ilişkiler kurmak, Socrates’in sırrı gibi günlük hayatta, iş yerinizde kullanabileceğiniz birçok tüyo ile kitabı bitiriyorsunuz.

Yazar: Dale Carnegie

Çeviri: Gülsen Şensoy

Sayfa sayısı: 160

Yayınevi: Epsilon


İrem Yakışıklı

Merhaba! Ben İrem Yakışıklı. Diyetisyenim. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra kendi üniversitemde yüksek lisansa başladım; hala devam ediyorum. Anadolu Üniversitesi’nde ‘Yaşlı Bakımı’ bölümü (açık öğretim) okuyorum. Beslenme ve diyet alanı dışında, psikoloji, nörolojik hastalıklar – özellikle Alzheimer ve Parkinson Hastalığı, beyin – bağırsak aksı, sürdürülebilir beslenme gibi ana konular üzerinde yoğunlaşsam da bunlar dışında birçok farklı konuda yazılar okuyorum. Danışanlarıma bakarken, bir yandan da Türkiye’nin ilk ve tek bilimsel diyetisyen dergisi Dytmag’de yazı işleri sorumlusu olarak çalışıyorum. Diyetisyen Nihal Tunçer’in 2015’de diyetisyenlere sunduğu bu hizmete ben de 2018’den beri destek veriyorum. Kitap okumayı seviyorum. İtalyanca öğrenmeye çalışıyorum. Bunlar dışında, edebiyatı, felsefeyi, sanatı ve müziği elimden geldiğince hayatıma dâhil etmeye çalışıyorum; kendi mesleğimle çaprazlamayı seviyorum. Beslenme ile ilgili yazılarımı, instagram’da @nutrydp hesabında, Hollanda’daki bir arkadaşımla beraber paylaşıyorum. - Danışmanlık & her türlü soru veya bilgi için; iremyak@gmail.com - Dytmag hakkında bilgi almak için; diyetisyenmagazindergisi@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir